20 kwietnia 2019

WIOSENNA ARANŻACJA STOŁU NA WIELKANOC

DIY

Witajcie Kochani w ten przed świąteczny czas. Już myślałam, że nie uda mi się przysiąść do tego wpisu, a bardzo chciałam Wam pokazać jak można zaaranżować stół na święta wielkanocne. Ostanie trzy tygodnie ciąży trochę dają się we znaki. Na szczęście udało mi się stół przygotować, zrobić zdjęcia i sprawiło mi to ogromną przyjemność. Aranżowanie przestrzeni to moja ulubiona dziedzina.

SPRING IS COMING

Nie lubię kupować zbyt dużo bibelotów związanych ze świętami, nie mam później tego wszystkiego gdzie przechowywać, dlatego stawiam na to, co natura ma do zaoferowania najlepszego, zawsze to wygląda świeżo i subtelnie. W mojej aranżacji postawiłam na świeże gałązki dzikiej wiśni. Nie byłam pewna czy nakrywać stół obrusem ale przy stawianiu wazonu z gałązkami problem rozwiązał się sam, ponieważ płatki dzikiej wiśni posypały się przyozdabiającym tym samym stół. 

Jak już jesteśmy przy temacie stołu wspomnę tylko, że tego pięknego drewnianego staruszka ktoś wyrzucił na ulicę razem z innymi starymi pięknymi meblami. Zabraliśmy wszystko co było na ulicy i tak staliśmy się nowymi właścicielami pięknych starych mebli.

NATURAL WOOD

Stół przygotowałam dla czterech osób, jest okrągły więc większa ilość talerzy nie wyglądałby dobrze. Postawiłam na błękitne talerze, myśle że idealnie komponują się z naturalnym drewnem. Na talerzach wylądowały białe jajka udekorowane przyciętymi gałązkami dzikiej wiśni. Do tego stanęły dwa porcelanowe zające, to chyba były jedyne dekoracje, które udało mi się odszukać. Na talerzach dodatkowo rozłożyłam, ręcznie robione pierniczki, które zamówiłam u dziewczyny, która pięknie je pomalowała, poprostu majstersztyk.  Dodatkowo przy sztućcach rozłożyłam kwiat różowej gerbery , uwielbiam pudrowy róż, możecie się o tym przekonać czytając ten wpis 

ZAPRASZAM DO STOŁU

Na stole nie postawiłam jedzenia, bo aranżacje przygotowałam dla Was wcześniej, to i tak zapraszam Was do niego. Mam nadzieję, że się zainspirujecie. A ja życzę Wam rodzinnych i spokojnych pełnych uśmiechu Świąt Wielkanocnych.