9 listopada 2021

Spotkanie z Giannim Cinti – autorem linii „Heritage” dla Rosenthal

W połowie października do Polski przyjechał mediolański projektant Gianni Cinti, który stworzył linię „Heritage” dla Rosenthal, na którą składają się aż trzy kolekcje porcelanowych perełek  „Midas”, „Dynasty” oraz „Turandot”

Cała linia została zaprezentowana, w Dworze w Podstolicach, to waśnie tam wraz z innymi blogerami i twórcami internetowymi odbyło się spotkanie z Giannim Cinti, który powiedział nam o tworzeniu, pasji do projektowania szeroko rozumianego, o inspiracjach i o tym jak powstały poszczególne kolekcje.

 

Kolekcja „Midas”

„Sanssouci Midas”  to kultowy serwis inspirowany pałacem Sansosuci w Poczdamie, złote zdobienia pałacu zostały w subtelny sposób „przeniesione” na porcelanowe filiżanki i talerze tworząc spójna kolekcję.

Gianni Cinti zaprojektował nową odsłonę sławnego serwisu, inspirowaną królem Midasem. pewnie większość z Was wie z mitologi greckiej, że historia Midasa, obdarowanego przez boga Dionizosa niezwykłą mocą zamieniania wszystkiego czego dotnie w złoto, nie skończyła się szczęśliwe. Projekt Gianniego natomiast ma szczęśliwy finał i  jest absolutym sukcesem, pokazuje jak bardzo utalentowany jest jej autor. Kolekcja „Midas”  najbardziej mnie zachwyciła, jest delikatna, ponadczasowa, a Gianni dodatkowo tchnął w nią ducha subtelności. Ciekawe jest to, że zdobienia są wykonane z prawdziwego złota.

 

Kolekcja „Turandot”

Na filiżankach i talerzach, są zdobienia z kwiatów piwonii, liści bambusa i miłożebu te kwiatowe motywy pochodzą ze wspomnień autora z brzegu jeziora w Hangzhou w Chinach. Przniesienie wspomnień na swoje projekty świadczy o wysokiej wrażliwości i niesamowitym talencie jaki niewątpliwie posiada Cinti. W tej kolekcji urzekła mnie prosta forma talerzy i filirzanek, oraz zdobień. Co ciekawe Gianii pokazał nam że połączenie różnych elementów tych trzech kolekcji pasuje do siebie, a taki miks wygląda awangardowo, co we wnętrzach jest bardzo pożądaną cechą, szczególnie teraz, w czasach, kiedy zalewani jesteśmy bylejakością produktów, które nie maja nic wspólnego z duchem ekologii.

 

Kolekcja „Dynasty”

To bardzo bogata w zdobienia kolekcja, oprócz intensywności zdobień charakteryzują również instesywnosc koloru. Cala kolekcja utrzymana jest w intensywnych odcieniach niebieskiego z elementami złota. Taka zastawa na stole wyglada imponująco,  dodatkowo w połączeniu ze złotymi sztućcami stworzy na stole dzieło sztuki. 

Na koniec spotkania Gianni pokazał, że wszystkie trzy jego kolekcje można ze sobą łączyć, dowolnie miksować np: filiżanki „Midas” ze spodkami „Dynasty”, talerze „Turandot” z filiżankami „Dynasty” i wygląda to naprawdę dobrze, sami zobaczycie na zdjęciach poniżej.

Cieszę się ze świadomość pięknych przedmiotów jakimi otaczamy się na co dzień, jest coraz większa, że warto inwestować w coś trwałego,  w coś co możemy przekazać z pokolenia na pokolenia, a porcelana niewątpliwe taka właśnie jest.

Zdjęcia : Paulina Stożek

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.