13 października 2021

RELACJA Z MEETBLOGIN 2021

W połowie września odbyła się już dziewiąta edycja meetblogin, jest to platforma, która skupia blogerów z tematyki wnętrzarskiej oraz umożliwia spotkanie marek z blogerami i twórcami internetowymi. W tym roku miałam okazję po raz pierwszy uczestniczyć w tym wydarzeniu, organizowanym przez Ulę Michalak, która z roku na rok zaskakuje uczestników formą i całą oprawą tego fantastycznego spotkania. Ula podczas oficjalnego rozpoczęcia, przestawiła nam również swoje nowe dziecko a mianowicie stronę internetową UlaMichalak ze swoimi pracami, zachęcam Was do odwiedzin, szczególnie, jeśli lubicie design i wyszukaną ceramikę.

Tegoroczna edycja będzie na pewno jedną z wyjątkowych, ponieważ odbyła się w pięknych wnętrzach Dworu Podstolicew których historia łączy się z designem, architektura budynku współgra z ogrodem, gdzie ściany eksponują prawdziwą sztukę a drewniana podłoga przypomina ducha czasu, przebywanie w takich wnętrzach, to prawdziwa uczta dla zmysłów, szczególnie kiedy na każdym metrze kwadratowym czekają wnętrzarskie inspiracje.

W tym wysmakowanym miejscu pełnym historii i designu, spędziłyśmy trzy dni uczestnicząc w  kreatywnych warsztatach oraz prelekcjach marek, które współorganizowały meetblogin.

DZIEŃ PIERWSZY

Pierwszego dnia mogłyśmy stworzyć własne abażury do lamp Aromas Del Campo   Te warsztaty były wyjątkowo twórcze, bo prowadziła je równie twórcza osoba.  Hania, bo o niej mowa, poprowadziła dla nas warsztaty, służyła dobrą radą oraz pomagała, kiedy okazało się, że dwie ręce do połączenia tapety z obręczą lampy to za mało. Każda z nas tworzyła według własnego pomysłu, do wybory miałyśmy tapety, wstążki oraz tkaniny, powstało wiele ciekawych abażurów, sami zobaczcie.

W przerwach między warsztatami miałyśmy okazje pobudzić kubki smakowe, przepysznymi potrawami przygotowanymi przez kucharza Dworu w Podstolicach,

Spotkanie z marką GIRA

„Osprzęt elektrotechniczny Gira znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie instalacji elektrycznej stawia się wysokie wymagania estetyczne oraz techniczne; oferowane urządzenia charakteryzują się wyjątkową trwałością i szczególną urodą stylistyki. W każdym programie stylistycznym znajduje się ponad 230 urządzeń spełniających różne funkcje. W skład asortymentu wchodzą zwykłe gniazda i wyłączniki, ściemniacze, programatory, termostaty, wyświetlacze, czujniki i wiele innych urządzeń.” Czytam na stronie firmy TEMA, która jest przedstawicielem firmy GIRA w Polsce.

Pierwszego dnia czekało na nas jeszcze spotkanie z marką BARLINEK która do swojej oferty wprowadziła podłogi hybrydowe, które są wodoodporne i z powodzeniem możemy układać je w łazience, świetnie sprawdzą się w systemach ogrzewania podłogowego z uwagi na swoją twardość.

Po bardzo ciekawym wykładzie na temat podłóg, wzięłyśmy udział w bardzo interesujących warsztatach z udziałem pszczół. Wiedzieliście, że na świecie jest ponad 20 000 tys gatunków pszczół, a w Polsce jest ich ponad 400?

W trakcie warsztatów stworzyłyśmy własną kompozycję miodu i mogłyśmy na żywo obejrzeć królową pszczół.

Po intensywnym dniu wieczór spędziłyśmy na wspólnych rozmowach, była okazja żeby lepiej się poznać, wymienić doświadczeniami.

DZIEŃ DRUGI

Dzień drugi zaczęłyśmy od mistrzowskich warsztatów z marką ROSENTHAL w pięknym ogrodzie dworu, gdzie za zadanie miałyśmy udekorować bestsellerowe misy „Maria Crystal” każda grupa dostała kopertę z hasłem przewodnim, nasze brzmiało: Sky on the limit” praca w grupie daję niezliczone ilości pomysłów, bo co kilka głów, to nie jedna. A oto kilka zdjęć naszej pracy zespołowej. Podczas spotkania z marką Rosenthal sporo dowiedziałam się o procesie tworzenia porcelany, o której z wielką pasją opowiadał Pan Andrzej Kareński-Tschurl. 

Kolejne spotkanie czekało nas z marką GROHE  ,które poprowadziła Joanna Konieczna-Morawska, jej niesamowita energia i to w jaki sposób opowiada o nowościach wśród baterii jaką jest niewątpliwie bateria Icon 3D allure brillant, sprawiło, że każda z nas słuchała z ogromnym zaciekawieniem. 

Popołudnie upłynęło nam na spotkaniu z  marką Kartell którą osobiście bardzo lubię i jestem zakochana w ich projektach, pamietam mój pierwszy zakup do nowego domu, były to krzesła Louis Ghost i takie krzesło na koniec spotkania, ozdobiłyśmy samie. Zobaczcie naszą wspólną pracę.

 

Spotkanie z PURMO POLSKA udowodniło, że marka dba o najwyższą jakość swoich produktów, a grzejniki mogą być dopełnieniem wnętrza, które z powodzeniem można eksponować a nie zasłaniać. Na warsztatach mogłyśmy zgłębić temat medycyny chińskiej, w który wprowadziła nas Pani dietetyk.

Marka NEW COLOR, która w swojej ofercie posiada wiele kolorów farb kredowych, lakiery oraz woski, zabrała nas na warsztaty  do jednej z alejek parku należącego do Dworu w Podstolicach. Mogłyśmy wykazać się kreatywnością, ponieważ każda z nas dostała swoją drewnianą tackę do pomalowania.

DZIEN TRZECI

Poranek zaczęłyśmy z marką Somfy .Nowoczesne systemy sterowania domem, zrobiły na nas duże wrażenie, systemy można zaprogramować  i dopasować do swojego rytmu dnia, np: o poranku będzie się włączać nasza ulubiona playlista, wieczorem automatycznie zamkną się rolety czy brama garażowa a podczas naszej nieobecności mamy dostęp do urządzeń sterujących i przed powrotem do domu możemy włączyć ogrzewanie, brzmi fantastycznie, prawda?

Warsztaty z somfy miały ogromny wydźwięk, w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ zrelaksowałyśmy się dźwiękiem. Po raz pierwszy w życiu miałam okazję poczuć jak dzwięk przenika przez całe moje ciało, powodując uczucie odprężenia i relaksu, to była droga w głąb siebie.  Jeśli będziecie w Poznaniu to koniecznie zaglądnijcie do Domu Dźwięku.

Warsztaty z Gardena Polska, były prawdziwą ucztą dla oczu, stworzyłyśmy kompozycję kwiatowe a widok tylu kwiatów na tle ogrodu, szczególnie kiedy jesień za oknem sprawiła, że poczułyśmy się jak na łące w letni dzień.  Z prelekcji z marką GARDENA zapadł mi w pamięć system do nawadniania Aqua Bloom  kwiatów na tarasie czy balkonie. Na  przyszły rok mój balkon będzie tonął w kwiatach, wcześniej miałam spore obawy, ponieważ często wyjeżdżamy, a ten system pozwala nawadniać rośliny podczas naszej nieobecności i do tego jest niewielkich rozmiarów, a co najlepsze jest zasilany energią słoneczną.

Ostanie spotkanie odbyło się z marką PORTA , która otworzyła nam drzwi do świata olejków eterycznych, z których skomponowałyśmy własne perfumy i balsamy do ciała, to była prawdziwa uczta dla zmysłów.

Na zakończenie tego wpisu, uśmiecham się szeroko, ponieważ miło było wrócić wspomnieniami do tego miejsca, otoczonego zielenią, gdzie historia miesza się z nowoczesnym designem, do  ludzi z energią i pasją, uśmiechniętych uczestniczek #meetblogin2021. Jestem ogromnie wdzięczna, że mogłam być częścią tego wydarzenia i opowiedzieć Wam o tej atmosferze jaka panuje podczas spotkań meetblogin.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.