29 lipca 2018

Kuchnia w stylu prowansalskim

Dzisiaj zapraszam Was do małego domku w górach, w którym mieści się przepiękna prowansalska biała kuchnia, a jej właścicielką jest moja siostra. Kuchnia w jej domu, to zdecydowanie serce domu. Wszystko, to za sprawą dużego dębowego stołu, przy którym jest zawsze gwarno i wesoło. Blat wykonał lokalny stolarz, a nogi zaprzyjaźniony ślusarz. Moja sistra świetnie gotuje, więc nikt od stołu nie wychodzi głodny. Krzesła przy stole zostały odnowione i obite nową tapicerką. Drewniany stół, ciepły kolor krzeseł i kwieciste zasłony, to wszystko sprawia, że jest przytulnie i domowo.

Meble zostały wykonane na zamówienie.  Nie wiem czy już zauważyliście, że w kuchni nie ma piekarnika? Czy zauważyliście? Piekarnik został zamontowany w spiżarce. Gospodyni nigdzie wizualnie nie pasował, przeważyły również względy bezpieczeństwa, małym pociechom różne pomysły przychodzą do głowy. Między blatem a szafkami górnymi, są białe kwadratowe płytki z motywem koniakowskiej koronki. Świetnie to wygląda i nawiązuje do góralskiej tradycji. Siostra lubi zaglądać o sklepów ze starociami, zresztą ja też. Tam wyhaczyła piękne dzbany i klimatyczną lampę nad stołem. Jestem ogromną zwolenniczką łączenia starego z nowym. Lodówka, to swego rodzaju tablica informacyjna na zbliżający się tydzień. Dzieciaki również lubią eksponować na niej swoje prace.

Jeśli macie jakieś pytania, to piszcie śmiało, odpowiem na wszystkie maile, może jest coś o czym zapomniałam napisać.  Na blogu w zakładce wasze wnętrza, będą wpisy właśnie z Waszych wnętrz.

Jeśli chcecie aby Wasze wnętrza pojawiły się na blogu, to piszcie śmiało na kontakt@whitecolors.pl

Pozdrawiam ciepło.