25 sierpnia 2020

PROJEKT SZAFA OD NOWA CZ.2

W pierwszej części projektu szafa od nowa skupiłam się na odnowieniu szafy oraz wspólnie z Agnieszką Architektem Porządku, na jej organizacji tutaj odsyłam do pierwszej części wpisu dla tych którzy jeszcze nie czytali. Projekt szafa od nowa cz. 1

 

Przy tworzeniu tego projektu ostatnim etapem było stworzenie szafy kapsułowej, przed napisaniem tego wpisu miałam okazje porozmawiać ze stylistką Moniką Jurczyk znaną jako Osa Osobista Stylistka, Monika była moim gościem na żywo, na moim Instagramie, live `został zapisany na moim profilu w igtv. Rozmowa z Moniką kompletnie odmieniła moje myślenie na temat szafy kapsułowej, kiedy zaczęłyśmy rozmowę Monika powiedziała o bardzo ważnej rzeczy, mianowicie że tworzenie kapsuły powinniśmy zacząć od dodatków, których ja na początku w ogóle nie brałam pod uwagę. Skupiłam się na samych ubraniach i to był duży błąd, ponieważ dzięki dodatkom nasze stylizacje staja się wyraziste i podkreślają nasza osobowość.

 

Postanowiłam podjąć wyzwanie i wybrałam swoją 14-stkę, w której znalazły się ubrania i dodatki, czyli buty, torebki i paski. Powiem szczerze, że bez dodatków trudno byłoby mi stworzyć ciekawe stylizacje wiec warto o tym pamiętać przy tworzeniu szafy kapsułowej. Od razu muszę zaznaczy,ć że ubrania ja je nazywam specjalistyczne czyli typowo sportowe do biegania, narciarskie czy na rower nie wliczają się do 14, na te rzeczy tworzymy osobne miejsce szafie.

 

Jak wybrać 14 ubrań z całej naszej szafy?

 

O to zapytałam mojego gościa podczas rozmowy na żywo. Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne. Monika doradziła mi żebym przez dwa tygodnie zapisywała po jakie ubrania sięgam z mojej szafy, tak więc zrobiłam i przez dwa tygodnie zapisywałam jakie ubrania najczęściej noszę i okazało się, że po wiele ubrań sięgałam bardzo często i one się powtarzają, odłożyłam więc te w których chodziłam i w których zarazem dobrze się czułam.

 

14 ubrań a z nich 40 zestawów czy to możliwe?

 

Na początku wydawało mi się to abstrakcją, ale kiedy zaczęłam miksować ze sobą moje 14 ubrań okazało się, że mogę stworzyć o wiele, więcej zestawów niż 40, to trochę jak łączenie w różnych konfiguracjach liczb w lotto Jilość kombinacji jest ogromna i z szafą kapsułową jest podobnie jak zaczniemy bawić się w różne zestawy, to starczy nam zestawów spokojnie na cały miesiąc.

 

Co jeśli będę mieć ochotę kupić coś nowego?

 

Wtedy warto kierować się zasadą, czy dana rzecz, którą planuję kupić będzie pasować do pozostałych ubrań które wybrałam do szafy kapslowej, jeśli odpowiedz brzmi tak, to śmiało możesz kupić. Jeśli nie będzie pasować, to odpuść zakup, bo może się okazać ze nigdy tego nie założysz, bo z niczym nie będzie się dobrze komponować.

 

Ile par butów wybrać?

 

Ja wybrałam 3 dlatego, że latem nie potrzebuję więcej tutaj zaznaczam ze mija szafa kapsułowa będzie się modyfikować, wraz ze zmianą pór roku, chciałabym jak najwięcej rzeczy wykorzystać z letnie, dlatego jesienią dojdą rajstopy, płaszcze i cieplejsze swetry, natomiast zima dodatkowo kurtki zimowe buty czapki i szale. Ale to zostawiam na jesienno- zimowy wpis.

Poniżej chciałabym wam pokazać moją 14 oraz kombinacje, które noszę najczęściej.

Kiedy każda rzecz pasuje do każdej, łączenie ubrań ze sobą to czysta przyjemność. Dzięki szafie kapsułowej –

-.nie tracę już tyle czasu, ponieważ już wiem w co się ubiorę

-szybciej pakuję się na wyjazd

-mam mniej prania a tym samym prasowania 🙂

-mam porządek w szafie

-nie muszę robić przeglądu szafy w czym chodzę a w czym nie

-czuję się świetnie w swoich ubraniach

-nie kupuję impulsywnie tylko z głową przez co wydaję mniej

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.