20 września 2019

Neapol- miasto z temperamentem

Witajcie Kochani, wiecie, że kompletnie zapomniałam o naszym wypadzie do Neapolu. Przypomniałam sobie, kiedy przeglądałam zdjęcia i postanowiłam szybko nadrobić te zaległości.

Pomyślałam, że nie będę robić obszernego wpisu. Dostałam sporo pytań o nasz pobyt w tym tajemniczym mieście i na ich podstawie napiszę Wam nasze wrażenia.

Trzy dni jak dla nas w zupełności wystarczyły żeby pokochać to miasto, jeśli planujecie wyjazd do Neapolu zapomnijcie o wszystkich złych opiniach na temat tego miasta, to pozwoli Wam otworzyć się na nowe doświadczenia i wyrobieniu sobie własnej opinii. Uważam, że Neapol od jakieś czasu ma przyklejoną metkę niebezpiecznego i zaśmieconego miasta, co nie do końca jest prawdą. Owszem są miejsca gdzie śmieci leżą na ulicach, wyrzucone na chodnik niczym na wysypisko śmieci, ale podobny widok zastaliśmy parę lat temu w Paryżu.

Neapol sporo różni się od innych włoskich miast. Mówią, że Neapol można pokochać albo znienawidzić, u nas zdecydowanie to pierwsze, pewnie dlatego że nie nastawiliśmy się na zwiedzanie, uznaliśmy że przez te trzy dni, zobaczymy go z totalnym luzem. Mniej miejsc, więcej ludzi, tak warto zwiedzać Neapol.

STYCZEŃ – czy warto polecieć do Neapolu w styczniu?

Bardzo się cieszymy, że odwiedziliśmy Neapol w styczniu. Pogoda nam dopisała ponieważ było 18 stopni, kolejnym plusem było brak kolejek do kultowych pizzerii w Neapolu.

 

PIZZA – czy warto zjeść pizzę w kultowej pizzerii L’Antica da Michele?

Sam lokal nie robi wielkiego wow, ale chyba o to w tym chodzi. W karcie do wyboru dwie pizze, napoje podawane w plastikowych kubkach trochę nas zaskoczyły. Pizza pieczona w piecu chlebowym opalanym drewnem, jest bardzo smaczna i chyba takiego smaku poszukiwaliśmy, więc jeśli mam odpowiedzieć krótko, to tak, warto tam pójść i zamówić dwa rodzaje.

NOCLEG- Gdzie warto spać w Neapolu?

Odpowiem krótko, w centrum blisko placu Garibaldiego dzięki sąsiedztwu dworca kolejowego można stąd szybko dostać się kolejką do Pompei.My zatrzymaliśmy się wB&B Art Suite Principe Umberto. Ceny bardzo przystępne w styczniu za dwie noce zapłaciliśmy 380 zł za pokój z łazienką.

KOMUNIKACJA- Czym poruszać się po Neapolu?

Pieszo, to najlepszy sposób na zwiedzanie tego miasta. Do Pompei pojechaliśmy pociągiem z dworca, które jest obok placu Garibaldiego. Do zatoki dotarliśmy metrem, jest to najszybszy sposób. 

 

ZWIEDZANIE- Co zobaczyć w Neapolu?

Podeszliśmy do tematu zwiedzania bardzo na luzie, wiedzieliśmy, żę w tak krótkim czasie nie zobaczymy wszystkiego, będąc wtedy w szóstym miesiącu ciąży wiedziałam, że nie chcę robić maratonów, zaliczających każdy napotkany zabytkowy kościół. Na początku nie mogłam wyjść ze zdziwienia jak kościoły łączą się murami z mieszkalnymi kamienicami. Myślę, że do tematu zwiedzania warto podejść na luzie, to pozwala poczuć to niezwykłe miasto. Nas Neapol zachwycił, jest inny od włoskich miast. Przekorne na każdym kroku.Takie na przykład zasady ruchu drogowego. Tutaj są tylko pretekstem, by je z wdziękiem łamać. Kierowcy gnają jak w amoku, gotowi jednak ustąpić pola nie mniej zawziętym pieszym. Albo architektura. Najstarsza część miasta, choć wpisana na listę UNESCO, od góry do dołu zabazgrana jest graffiti. Urodę kamienic często trudno docenić, gdy przesłaniają ją rozpięte ponad uliczkami sznury prania. 

BEZPIECZEŃSTWO- czy Neapol jest bezpieczny?

Wyobraźcie sobie, że odwiedziłam to miasto w szóstym miesiącu ciąży. Nam nic przykrego się nie przytrafiło, myślę żę warto zachować zdrowy rozsądek. Neapol może wydawać się mroczny szczególnie wieczorami, my nie wychodziliśmy w miasto późną porą, woleliśmy poobserwować go nocą z dużego okna naszego pokoju. 

 

Po tych trzech dniach, byliśmy zaskoczeni temperamentem tego miasta.Postanowiliśmy, że na pewno wrócimy do Neaplu, Wezuwiusza widzieliśmy tylko w oddali, na wyprawę na Capri zabrakło nam czasu, więc już przeglądam bielty na wiosnę o tej porze roku chciałbym jeszcze zobaczyć Neapol.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.