Jesień zawitała na dobre, czas pożegnać ciepłe wieczory, dom skąpany w letnim słońcu, powiem Wam że będzie mi brakować tych długich dni. Jesień sprawia, że mamy ochotę więcej czasu spędzać w domu a najlepiej w sypialni, pod ciepłym kocem z dobrą książką ale to też idealna pora aby wprowadzić nieco przytulniejszy klimat.

Galeria na ścianie

Grafiki, obrazy na ścinie sprawią, że nie tylko będzie przytulniej ale wnętrze nabierze charakteru, wybór plakatów jest teraz tak ogromny, że spokojnie wybierzemy coś, co podkreśli nasz styl. Ja postawiłam na prosteskandynawskie grafiki i oprawiłam je w ramy w kolorze drewna. Swoją drogą drewniane akcenty są idealne do ocieplenia wnętrza. Ja wybrałam te z mojego ulubionego skandynawskiego sklepu JYSK.

Tekstylia

Poduszki, poduszeczki im więcej tym lepiej. Uwielbiam, nic tak nie potrafi dodać przytulności jak poduszki. Jesień to też idealny moment, żeby zaopatrzyć się w pledy,  koce i narzuty, możemy miksować kolory i tworzyć piękne aranżacje. Bardzo lubię kilka warstw na łóżku, sama pościel nie wystarczy, żeby łóżko było przytulne, szczególnie takie które jest duże, warto wtedy postawić na dodatkowe poduszki i pledy, które możemy również wykorzystać w innych pomieszczeniach. Ja postawiłam na poduchyW w pudrowym odcieniu.

Oświetlenie

W sypialni oświetlenie jest bardzo zróżnicowane. Od nas zależy, czy sypialnia to miejsce przeznaczone wyłącznie do snu i wypoczynku, czy także do czytania ciekawej lektury lub komponowania elementów garderoby. Tak czy inaczej warto zadbać o kilka źródeł oświetlenia.Sypialnia powinna charakteryzować się ciepłą barwą światła. Idealne do pomieszczeń przeznaczonych do snu i wypoczynku będzie światło rozproszone, które pomoże stworzyć, sprzyjający relaksowi ciepły i przytulny klimat. Szafa ubraniowa lub garderoba umiejscowiona w sypialni powinna posiadać jasne i odpowiednio skierowane światło halogenowe. W mojej sypialni napewno brakuje lampek nocnych, mam na nie już pomysł, więc niebawem spodziewajcie się wpisu DIY 🙂

Stoliki nocne

To mój obowiązkowy mebel w sypialni, mam wtedy wszystko pod ręką. Postawiłam na każdy inny, dlatego żeby ożywić trochę dosyć symetryczne wnętrze. Nie bójcie się zastosować takiego triku, pomieszczenie zyska na oryginalności. Postawiłam na drewniany stolik nocny a po prawej stronie jest stolik, który można z powodzeniem wykorzystać w innych miejscach np. w salonie czy na tarasie.

Zapraszam do mojej przytulnej sypialni 🙂  

Na dole zostawiam Wam linki do poszczególnych produktów.

  1. stolik nocny
  2. lampa wisząca
  3. ramka na plakaty
  4. różowa pufa
  5. poduszka ozdobna
  6. poduszka szara
  7. stolik różowy
  8.