11 września 2018

łazienka w stylu retro

Dla tych, którzy lubią styl retro i czarno białe klimaty mam coś, co ucieszy Wasze oko. Wanna, w której czytanie książki, to czysta przyjemność, najlepiej z kieliszkiem czerwonego wina,przy zapalonych świecach oj tak idealny obraz na nadchodzące jesienne dni. Mamy połowę września,  jesienna aura jeszcze nie rozkręciła się na dobre, z czego bardzo się cieszę, nie przepadam za jesienią jednak wolę jak przyroda budzi się do życia. No ale ja nie o tym, bez zbędnego marudzenia przejdę od razu do konkretu a mianowicie do pokazania łazienki w stylu retro.

Właścicielka tego wnętrza Ewelina, twierdzi, że daleko jej do minimalizmu w swojej łazience postawiła na dwa kolory: czarny i biały. Bardzo się cieszę, że mogę pokazać Wam wnętrze w zupełnie w innym stylu niż mój.  W tej łazience wolnostojąca wanna na nóżkach, to zdecydowanie gwiazda tego wnętrza, szczególnie wtedy kiedy jest napełniona ciepłą wodą z ulubionym olejkiem do kąpieli. Zwróćcie uwagę na wiszący nad nią żyrandol. Ewelina, tak jak ja uwielbia odnawiać stare meble, nowe życie dostała od niej konsola, którą sprytnie wykorzystała jako szafkę pod umywalkę. Genialnie to wygląda szczególnie z czarną umywalką. Płytki na podłodze ułożone w czarno białą szachownicę, cegiełka na ścianie oraz tapeta w monochromatyczny wzór sprawiają, że pomieszczenie ma charakter, ale nie czuć przeładowania różnymi połączeniami czerni z bielą. Widać, że autorka tego wnętrza włożyła dużo serca w urządzenie swojej łazienki.

Kabinę prysznicową tworzy obręcz, dookoła której zawieszona jest zasłonka z zabawny cieniem kaczki do kąpieli, obok na ścianie półka na kosmetyki, świetne rozwiązanie również do małej łazienki. O małej łazience na poddaszu pisałam tutaj.

A o dużej łazience, którą uwielbiam, przeczytacie tutaj

 

KONSOLA PRZED ODNOWIENIEM

Jeszcze przed odnowieniem widać, że to mebel z duszą. Uwielbiam takie połączenia stare z nowym. zobaczcie jak prezentuje się w pełnej okazałości już po zamontowaniu umywalki. Prawda, że pięknie?