5 sierpnia 2019

kącik Ewy w naszej sypialni

Nasza mała córeczka już na świecie. Urodziła się w tym samym miesiącu co jej starszy brat Adaś. Zastanawiałam się jak zorganizować przestrzeń w mieszkaniu dla małej istotki.Niestety pokój w którym są chłopcy jest bardzo mały, więc nie było nawet takiej opcji żeby robić w nim dodatkową przestrzeń dla małej Ewy. Postanowiłam przeorganizować naszą sypialnię i tak jej progi opuściła komoda w której miejsce stanęła kołyska z baldachimem. Przywiesiłam do niej delikatne lampki ledowe, wieczorem tworzą przytulny klimat.
Długo zastanawiałam się nad tym czy dawać tapetę, nie chciałam robić typowo dziecięcej tapety, bo pobyt Ewy w naszej sypialni będzie przejściowy, dlatego zdecydowałam się na tapetę z motywem kwiatowym. Dodatkowo zawiesiłam kilka dekoracji, tak żeby zaznaczyć, że mieszka tutaj mała dziewczynka. Nie chciałam przesadzić z ilością różu, więc zdecydowałam się na kilka akcentów w ciemniejszym kolorze. I tak w naszej wyprawce pojawiły się piękne produkty polskiej marki Makaszka. W kołysce jest kokon a na obręczy organizer, polecam takie rozwiązanie dla tych mam, które ciągle zapominają odkładać na swoje miejsce. W koszu z trawy morskiej pojawiły się kocyki a na ścianie zawisł koszyczek, który pomieści grzechotki i gryzaki. Uwielbiam kiedy we wnętrzach pojawiają się akcenty w stylu boho. Oczywiście nie mogło zabraknąć łapacza snów, który tworzy taki właśnie klimat w naszej sypialni o której pisałam jakiś czas temu, jeśli chcecie podejrzeć jak było wcześniej, to zerknijcie do tego wpisu.
Bujane krzesło, bez którego nie wyobrażam sobie usypiania małej, ratuje mój kręgosłup  Ewa bardzo szybko się na nim uspokaja a ja ie muszę nosić jej na rękach, jak dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie. `Starsi bracia też lubią z niego korzystać, więc dodatkowy plus dla bujanego krzesła, warto pomyśleć przy planowaniu wyprawki.
Tworząc przestrzeń dla Ewy chciałam by była nie tylko miła dla oka ale także funkcjonalna. Mała lokatorka bardzo szybko zaklimatyzowała się w swoim małym królestwie a ja jestem przeszczęśliwa, że mogłam ją stworzyć dla swojej malej wymarzonej córeczki.