1 lipca 2018

Jak odnowić stary kredens – kącik w pokoju chłopców

DIY

Mówią, że kobiety są jak wino im…. I wiecie co?  Z meblami jest tak samo. Nadgryzione zębem czasu są najlepsze, gdzieś odarte z odchodzącą farbą, wiemy wtedy ze mają swoją historię. Uwielbiam stare perełki łączyć z nowymi, to jest cudowne, kiedy odrobina farby potrafi zupełnie zmienić wygląd mebli.

W przypadku starego kredensu też, tak było. Długo czekał na swój moment, bo stal sobie w kącie w jeszcze nie odremontowanej części naszego domu. I nagle olśnienie, przecież będzie idealnie pasować do pokoju chłopców w mieszkaniu. Pokój jest malutki, bo ma raptem 7 m2 a i tak udało się zmieścić (nie upchnąć) wszystko czego dzieciaki potrzebują, nawet biurko ma swoje miejsce.

Ściana za drzwiami nie była zagospodarowana, więc postanowiłam dać nowe życie naszemu staremu kredensowi.

Zdecydowałam, że pomaluje go farbą kredową. Zamówiłam dwa kolory szary i błękitny i postanowiłam przetestować na naszym staruszku. Do każdej zamówionej puszki farby, dołączony jest w saszetce pigment. Sami decydujemy jaki odcień farby nam odpowiada.Kiedy malujemy farbami kredowymi, nie musimy mieć wyszlifowanego mebla i to mnie przekonało. Kiedyś odnawiałam stare krzesła i dźwięk szlifierki mnie trochę zniechęcał, tym bardziej, że była zima i musiałabym trochę postać na mrozie. A tak wystarczy dobrze oczyścić nasz mebelek. Ja odkurzyłam i przemyłam benzyną ekstrakcyjną, żeby dobrze odtłuścić powierzchnię. Samo malowanie jest bardzo przyjemne, farba kryje od razu. Ja malowałam dwiema warstwami i w zupełności to wystarczyło. Po malowaniu, trzeba poczekać, aż farba wyschnie i możemy cieszyć się pięknym mebelkiem.

O czym należy pamiętać, to aby wycierać na sucho, farba lubi się rozcierać, przy zbyt mokrym wycieraniu. Jedyny minus, to zostają ślady po wszystkim, co mokre i tłuste dlatego należy pamiętać, żeby nie stawiać mokrych kubków. U nas jest kilka śladów, dzieciaki wiadomo, dlatego warto zostawić trochę farby na taki wypadek. Możemy wtedy jednym pociągnięciem farby przemalować i problem znika. Nie musimy długo czekać, farba bardzo szybko schnie.

Zobaczcie jak prezentuje się nasz staruszek w nowej odsłonie

      ZDJĘCIE PRZED

Zdjęcie po odnowieniu